Uszkodzenia Słońce: Jak Się Bronić

Uszkodzenia Słońce: Jak Się Bronić Trzymaj się z dala od słońca jest najlepszym sposobem, aby zapobiec uszkodzeniu słońce. inne środki ostrożności obejmują stosowanie produktów ochrony przeciwsłonecznej, nosić odzież ochronną i unikać bezpośredniego światła słonecznego między środkiem dnia, gdy promienie UV są silne.

Niż niebezpieczne słońce?
bezpośrednie zagrożenie zbyt dużo słońca opalanie. gdybyście spojrzeli na spalony skórę pod silnym mikroskopem, to zobaczyli, że komórki i uszkodzone naczynia krwionośne. po ponownym uszkodzeniu słońcem skóra zaczyna wyglądać sucha, pomarszczona, przebarwionych i кожистой. mimo, że skóra wydaje się, że będzie bardziej często, właściwie ослабляла i w efekcie uszkodzić łatwą.

Ale słońce, najbardziej poważne zagrożenie polega na tym, że ono jest główną przyczyną raka skóry, który jest obecnie najbardziej popularnym ze wszystkich rodzajów raka. lekarze wierzą, że najwięcej rak skóry może unikający zapobiegać szkodę słońca.

Słońce ma zalety?

Uszkodzenia Słońce: Jak Się BronićMożesz nauczyć się, że trzeba światło słoneczne dla twojego ciała produkować witaminę d, ponieważ witamina d nie znaleziono naturalnie w najwięcej jedzenia. ale dziś dużo jedzenia wzbogacone o witaminę d podczas procesu produkcji. w ten sposób, ujawnienie słońce nie ważne dla dostawy witaminy D ciała gdy ja używał być. oczywiście, będąc na zewnątrz, większość ludzi czuje się dobrze. jak grać w tenisa lepiej dla zdrowia, niż oglądać telewizję. ale można chronić się przed słońcem szkodliwymi efektami ubocznymi z radością na świeżym powietrzu.

Jak mogę zapobiec szkodliwemu wpływowi słońca?
trzymaj się z dala od słońca-najlepszy sposób, aby uniknąć uszkodzenia od słońca, ale większość z nas regularnie otwierają. dlatego, wychodząc na ulicę, należy podjąć następujące środki ostrożności:

Zawsze należy używać ochrony przeciwsłonecznej. nałóż go na skórę każdego dnia. zrób to w zwyczaju, jak wy robicie ze swoimi zębami.
unikaj słońca w centralne godzinach dnia, od 10: 00 do 3: 00 promienie uv, które powodują oparzenia słoneczne, przede wszystkim za ten czas.
nosić odzież ochronną. podczas spacerów na świeżym powietrzu, zwłaszcza przez dłuższy czas w ciągu dnia. długie rękawy i spodnie, a także широкополая kapelusz pomagają chronić organizm przed szkodliwym działaniem słońca.
użyj okulary, które sączy się światło ultrafioletowe.
co spf w osłonie kremie?
Krem do opalania SPF oznacza współczynnik ochrony przed słońcem. pokój spf pokazuje, jak dobrze produkt chroni przed uvb, palących promieni słońca. (najwięcej okulary, kremy również pochłaniają pozafioletowy promienie „a”, uva.) im wyższy numer spf, tym większy stopień bezpieczeństwa. każdy powinien stosować krem do opalania z SPF co najmniej 30. jeśli nowotwór skóry lub precancers, to musisz używać sunscreen z wysokim spf. wiele z nowych sunscreens mają spf 45 lub wyższym.

Nie tak często się palą. to oznacza, że mogę stosować krem z niskim SPF?

Jeśli chcesz po prostu starali się uniknąć oparzeń słonecznych, odpowiedź była „tak”. ale ochrona przed poparzeniami słonecznymi-nie jest główna przyczyna nosić ochrony przeciwsłonecznej. chcesz zmniejszyć uszkodzenia słońca. skóra może być uszkodzona stałym wpływem słońca, nawet jeśli nie widzisz poparzenia. pamiętaj, że oparzenia słoneczne-to natychmiastowa reakcja, ale uszkodzenia od słońca zdarzają się w ciągu życia. jeśli nowotwór skóry lub pre-rak, to musisz użyć SMA 30 lub wysoki.

Kto powinien korzystać z ochrony przeciwsłonecznej?
każdy, kto spędza czas na świeżym powietrzu należy stosować krem do opalania. to zawiera:

Mężczyźni, kobiety i dzieci.
ludzie, którzy łatwo się palą i ci, którzy nie.
jasna skóra i ciemnoskórych ludzi; ludzie, u których już opaleniznę.
ludzie, u których już загорающие i загорающие, ogrodników i narciarze.
okulary kremy są bezpieczne dla dzieci?
Odpowiedź twierdzącą. mało tego, że okulary kremy są bezpieczne dla dzieci w wieku powyżej 6 miesięcy, przy regularnym stosowaniu w dzieciństwie mogą zapobiegać skóra nowotwór rozwijać w późniejszym życiu. niedawno jeden naukowiec powiedział, że gdyby krem regularnie używali dzieci w wieku do 18 lat, to w późniejszym wieku byłoby 72% spadek przypadków raka skóry.

Jak należy stosować filtry słoneczne?
kremy są bardzo skuteczne w przypadku prawidłowego stosowania. postępuj zgodnie ze wskazówkami, aby zapewnić maksymalną ochronę:

Stosować ochrony przeciwsłonecznej co najmniej 20 do 30 minut przed wyjściem na zewnątrz, za każdym razem, gdy będziesz narażony na ponad 30 minut.

Uszkodzenia Słońce: Jak Się BronićStosować krem do opalania co dwie godziny na świeżym powietrzu, nawet jeśli produkt jest oznaczony jako ” cały dzień.”jeśli mocno mokre lub pocą się, stosować krem do opalania częściej. 
zakrywa wszystkie tereny otwarte, w tym uszy, usta, twarz i tylną stronę rąk.

nie skąpić; nałóż hojny warstwę. gładka, a nie wcierać. zasadą jest, że 45 ml (szklankę) z filtrem przeciwsłonecznym należy, aby pokryć całą odsłoniętą skórę, dopóki nie osiągnie poziomu ochrony.
kobietom należy nakładać krem pod makijaż. jeśli czekasz, aby zastosować krem do opalania, dopóki nie trafisz na plażę, można już pot i wilgoć sprawi, że krem się mniej skuteczne.
mam wrażliwą skórę. czy muszę pominąć krem do opalania?
niektóre kremy zawierają składniki, które mogą podrażniać skórę. jeśli wiesz, że odpowiedzi na niektóre składniki, koniecznie sprawdź zawartość etykiety. Można również poprosić swojego dermatologa polecić krem do opalania.

Jednak krem nie może być przyczyną reakcji. inne produkty, które wchodzą w kontakt z twoją skórą, w tym perfumy, niektóre leki i mydła mogą uczynić skórę bardziej wrażliwy. przyjrzyjmy się produkty, które powinny być stosowane (zwłaszcza nowości) i to wszystko dla jednego, zanim przestań używać krem. jeśli nie Jesteś pewien skutków ubocznych medycyny akceptujesz, to skontaktować się z lekarzem lub miejscowy aptekarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *